Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Przedmioty w szkole > Zajęcia praktyczne w szkole
Post Icon

Zajęcia praktyczne w szkole

Szkoła bardzo często kojarzy nam się z nauką regułek, definicji, z opanowywaniem niekoniecznie potrzebnych zagadnień, uczeniem się na pamięć dat, czy równań, z czytaniem nieciekawych lektur czy pisaniem długich wypracowań na niekoniecznie porywający temat. Zajęcia praktyczne w szkole Dużo jest racji w tych skojarzeniach, bowiem szkoła to nic innego jak wpajanie w młode umysły samej teorii, bez uzupełnienia jej praktyką, co niestety odbija się nieco na dalszym funkcjonowaniu dziecka w świecie, bowiem wychodzi, że jest ono kompletnie nieprzygotowane do  samodzielnego życia. Dlatego też powinno się przyłożyć większą wagę do bardziej praktycznego nauczania dzieci w szkole. Jak to osiągnąć i czego brakuje we współczesnym programie nauczania?

Przede wszystkim dziecko nie ma zielonego pojęcia na temat funkcjonowania w świecie. Zna jedynie niepotrzebną teorię, która bardzo rzadko sprawdza się w życiu codziennym. W ten sposób dziecko niekoniecznie potrafi przyszyć sobie guzik, zaszyć dziurę w spodniach czy chociażby wypełnić rozliczenie podatkowe, albo zrobić biznesplan. Zajęcia praktyczne w szkole Jest to smutne, zważywszy na fakt, że we współczesnym społeczeństwie i ogólnym życiu liczy się przede wszystkim działanie.

Dlatego też w szkole brakuje nieco praktycznych zajęć, mających na celu wyszkolenie dzieci i przygotowanie ich do codziennego życia. Bowiem kiedy zaczną samodzielne życie będą musieli sami zadbać o obiad, sami zrobić zakupy, sami kupić odpowiednie leki w aptece, czy chociażby sami zrobić swoje własne rozliczenie podatkowe. Zajęcia praktyczne w szkole Dlatego też w szkole powinno być o wiele więcej zajęć warsztatowych, które będą przeprowadzane w formie szkolenia i będą miały na celu symulację codziennych zajęć, czy przykładowych sytuacji, które mogą nas spotkać w codziennym, samodzielnym funkcjonowaniu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.