Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Co dzieci robią w szkole > Zachowania dzieci w szkole
Post Icon

Zachowania dzieci w szkole

Dzieci to istoty, które są bardzo nieprzewidywalne i ciężko stwierdzić jak dana pociecha zachowa się w takiej, czy innej sytuacji. Zachowania dzieci w szkole Dlatego też nie można przewidzieć jak nasze dziecko będzie zachowywało się w szkole, zarówno na lekcjach względem nauczycieli, jak i na przerwach względem swoich rówieśników. Gama zachowań może przekroczyć najśmielsze oczekiwania, zwłaszcza że często nie panujemy kompletnie nad swoimi ulubieńcami.
Po pierwsze: dziecko może być nadpobudliwe. Na lekcjach nie będzie umiało wysiedzieć, a na przerwach będzie królowało na korytarzach wygrywając różnorakie konkursy w bieganiu, w skakaniu i w szaleńczych pościgach wąskimi przejściami z klasy, do klasy nie zważając na nic, co stanie mu na drodze – nawet jeśli będzie to nauczyciel, czy pani woźna. Takie dziecko niewątpliwie potrzebuje się wyszaleć, jednak dobrze jest się zainteresować tym, skąd ta nadpobudliwość się bierze.
Po drugie: dziecko może być aż za spokojne. Zachowania dzieci w szkole Czasem się to zdarza, że nasze dziecko jest nieco flegmatycznie nastawione do życia. Przerwy spędza siedząc w kącie, bądź na ławeczce, zaś na lekcji woli się nie odzywać ograniczając swoją aktywność do zera. Takie dziecko ma też problem z nawiązywaniem kontaktów ze swoimi rówieśnikami, dlatego warto zainteresować się tym i sprawdzić z czego właściwie wynika brak zainteresowania jakąkolwiek aktywnością ze strony dziecka. Przyczyn może być sporo, jednak pewne jest to, że dziecko powinno być w jakimś, chociażby najmniejszym stopniu ruchliwe i aktywne fizycznie.
Zachowania dzieci w szkole Są to dwie opcje – nieco skrajne – zachowań dzieci w szkole. Oczywiście dziecko może zachowywać się optymalnie pod względem swojej aktywności, jednak trzeba pamiętać, że tak naprawdę każde dziecko przeżywa inaczej swoje dzieciństwo i nie warto zmuszać swojej pociechy do czegoś, na co nie ma ono ochoty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.