Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Dodatkowe zajęcia dla dzieci > Typ intelektualisty, czy sportowca
Post Icon

Typ intelektualisty, czy sportowca

Z reguły, gdy wyprawiamy nasze dziecko do szkoły i rozpoczyna ono swoją przygodę z edukacją, to nie bardzo mamy pojęcie jak dalej potoczą się jego losy. Typ intelektualisty, czy sportowca Nie do końca mamy świadomość jego talentów, które dopiero co budzą się w nim i będą się rozwijały przez następne lata nauki. Nie wiemy czy nasze dziecko będzie raczej typem naukowca i intelektualisty, czy może będzie zdobywać osiągnięcia różnego rodzaju w sporcie, czy może wybierze drogę artysty i z tym właśnie będą związane jego szczególne uzdolnienia. Jednak można już od najmłodszych lat obserwować pociechę, by móc odgadywać przynajmniej, jakie talenty i w którą stronę dziecko dalej pójdzie.

Sportowiec na pewno nie potrafi usiedzieć w miejscu. Jego niespożytkowana energia ujawnia się na każdym kroku i wiecznie mu mało ruchu. Uwielbia aktywnie spędzać czas i raczej nie stroni od każdej możliwości, która mu to ułatwi. Typ intelektualisty, czy sportowca Do tego czasem nie może się skupić na takich sprawach jak nauka, więc sportowa smykałka niekoniecznie idzie w parze z zamiłowaniem do nauki.

Intelektualista to dziecko, które od najmłodszych lat chce wszystko wiedzieć. Często zadaje pytania i oczekuje na nie odpowiedzi. Do tego niesamowicie bawią go różnorakie gry i zabawy zręcznościowe, uwielbia układać puzzle czy rozwiązywać zagadki. Lubi jak się mu czyta bajki na dobranoc i niezbyt przepada za aktywnym spędzaniem swojego czasu.

Artysta z reguły buja w obłokach i zamknięty jest w swoim własnym, wyjątkowym świecie przez co często czuje się niezrozumiany przez swoje otoczenie. Jednak ma bardzo bujna wyobraźnię co ukazuje od najmłodszych lat. Bardzo lubi oglądać bajki i filmy, oraz oddawać się takim zajęciom jak kolorowanie czy rysowanie. Odznacza się sporą kreatywnością.

Dzieci posiadają wiele różnorakich talentów. Typ intelektualisty, czy sportowca Dobrze jest więc, aby rodzice dostrzegali je jak najwcześniej, aby w ten sposób móc dopomóc swoim pociechom w rozwijaniu ich.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.