Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Przedmioty w szkole > System nauczania, a przedmioty
Post Icon

System nauczania, a przedmioty

System nauczania w Polsce bardzo, ale to bardzo kuleje. System nauczania, a przedmioty Co więcej, jest jak piec bez jednej nogi, który nie bardzo radzi sobie z chodzeniem. Do tego dochodzą coraz to gorsze ustawy proponowane przez rząd, czy brak kompetencji nauczycieli, którzy mają nie tylko uczyć danego przedmiotu, ale i wychowywać świadomego obywatela. Do warunków pogarszających stan nauczania w polskich szkołach może dojść totalne rozwydrzenie dzieciaków, które myślą, że mogą wszystko i na lekcjach bardzo często zachowują się karygodnie utrudniając jakiekolwiek nauczanie czegokolwiek.
Program nauczania powinien ulec zmianie. Nie każdy z wychowywanych dzieci, czy młodych ludzi zostanie chemikiem, historykiem, czy fizykiem, dlatego wystarczą mu tylko i wyłącznie podstawy pewnych przedmiotów. Resztę uzupełni w profilowanym liceum ogólnokształcącym czy na studiach. System nauczania, a przedmioty Do tego dochodzi fakt, że większość tego, czego dzieci uczą się w gimnazjum czy podstawówce, jest im kompletnie niepotrzebne, a co gorsza, w ogóle nie przydaje się w życiu codziennym. W ten sposób dziecko na własną rękę, w domu musi ogarniać jak zachowywać się w społeczeństwie, jak radzić sobie z codziennymi problemami, czy chociażby jak przygotować się do samodzielnego życia. Tego powinna uczyć szkoła, w rzeczywistości, dzieciaki są wypuszczane na głęboką wodę kiedy kończą szkołę i sami musza nauczyć się w niej pływać.
Nauczyciele również powinni być lepiej przygotowywani na studiach do nauczania dzieci. Zamiast ogromów ilości teorii, powinna być przekazywana im praktyka, tak by wiedzieli co dzieciom się przyda, a co nie. Kolejny tom opasłej księgi czy omawianie układu pokarmowego krowy, nie przyczyni się do tego, że dzieci będą inteligentniejsze czy mądrzejsze. System nauczania, a przedmioty Sprawi tylko, że ich mózg zostanie zaśmiecony niepotrzebnymi wiadomościami, których po napisaniu sprawdzianu i tak się pozbędą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.