Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Studia i szkoły policealne > Studium policealne
Post Icon

Studium policealne

Nie każdy maturzysta będzie mieć czas na regularne studiowania. Studium policealne Czasem po prostu ma jakąś dobrą pracę dla siebie i nie chce jej tracić. Innym razem chce zaoszczędzić kilkanaście tysięcy złotych na długich latach studiowania. Dlatego wybiera studium. Czym jest studium czy warto się za nie brać i wreszcie czy daje nam jakiekolwiek możliwości pracy po zakończeniu go? Odopwiedź na te i na wiele innych pytań odnajdziemy w krótkim teście poniżej.

Studium policealne to dobre wyjście dla tych, którzy mają pracę i doszkalają się w kierunku zawodowym. Wszystko dlatego że studium nie oferuje tytułu naukowego. Co najwyżej możemy otrzymać dyplom technika w danej dziedzinie. Ci którzy, kończyli technikum wiedzą jak ciężko zdobyć ten tytuł. Gra jest więc warta świeczki.

Studium zwykle jest płatne. Studium policealne Jednak trwa do 4 semestrów, więc opłaty nie będą astronomicznie duże. Czasem zdarza się że niektóre szkoły otrzymują duże dopłaty unijne. Warto szukać takich placówek, bo one mają znacznie niższe ceny, a przy tym wyższy poziom kształcenia.

Studium jest też dobrym wyjściem dla tych którzy mają przerwę w swojej historii zawodowej. Wszystko dlatego, że bezrobotny który wciąż się poprawia swoje umiejętności staje się ciekawszym kandydatem na pracownika niż ten, który pozostaje na poziomie kilku przepracowanych lat i skończonej szkoły średniej.

Podsumowując. Studium policealne Ten typ edukacji nie jest tym samym co studia, jednak niesie ze sobą wiele korzyści, których studiowanie nie daje. Jest w pewnym sensie czymś pomiędzy szkołą średnią, a szkołą wyższą. Niby takie niewiadomo co, ale pracodawcy patrzą na to przychylnym okiem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.