Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Studia i szkoły policealne > Studia dzienne vs studia wieczorowe
Post Icon

Studia dzienne vs studia wieczorowe

Wielu maturzystów zamiast studiów dziennych wybiera się na studia wieczorowe. Studia dzienne vs studia wieczorowe Czasem dlatego, że nie mieli by szans dostać się w normalnym naborze, czasem dlatego, że taki układ im odpowiada. Bo studiowanie wieczorowe ma swoje wady i zalety. Jednak nie o wszystkich wiemy i nie wszystkich jesteśmy świadomi. Co więc oferują studia wieczorowe i czy faktycznie mogą być one lepsze od dziennych?
Na studiach wieczorowych dużym minusem jest to, że musimy za nie płacić. Nikomu się to nie podoba. Jednak niektórych na to stać. Kolejnym minusem jest to, że zajęcia są ustalane na popołudnie i wieczór. Co za tym idzie? Z jednej strony możemy spokojnie się wyspać. Z drugiej jednak, tracimy sporą część dnia. Niektórym jednak będą odpowiadać takie późne pory, bo do południa mogą zająć się pracą dorywczą. Studia dzienne vs studia wieczorowe Czasem jest tak, że studentów wieczorowych wykładowcy traktują ulgowo. Jednak nie jest to regułą i lepiej tego nie sprawdzać na własnej skórze.
Studia dzienne to po pierwsze satysfakcja, że byliśmy jednymi z najlepszych jacy chcieli się dostać na dany kierunek. Po drugie to darmowa edukacja, nie wliczając oczywiście kosztów związanych z życiem na własną rękę. Dodatkowo zajęcia ułożone są zwykle tak, że około godziny piętnastej mamy spokój, a jeśli wykażemy się sprytem, to przy ustalaniu podziału zrobimy tak by nie mieć okienek.
Jaki tok studiów w takim razie będzie najlepszy? Studia dzienne vs studia wieczorowe Jeżeli nie posiadamy nadmiaru gotówki to dużo bezpieczniej jest się dostać na dzienne, z drugiej strony dyplom studiów wieczorowych jest tak samo ceniony jak tych dziennych, więc w razie problemów z dostaniem się na wymarzony kierunek zawsze można kupić sobie miejsce.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.