Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Polski system nauczania > Profile w szkołach średnich
Post Icon

Profile w szkołach średnich

Szkoły średnie kuszą swoimi ofertami. Profile w szkołach średnich Wszystko dlatego, że zaczyna się niż demograficzny który uderza we wszystkie szkoły. Dlatego nowe kierunki powstają jak grzyby po deszczu. Co jednak kryje się pod rozbudowanymi nazwami poszczególnych klas? Odpowiedź na to i wiele innych pytań odnajdziemy w tekście poniżej.

Wiele liceów nie zmieniło swojego systemu edukacji tylko dopasowało do niego nowoczesne nazwy. W taki więc sposób klasa humanistyczna stała się profilem dziennikarskim, albo europejskim. A stare dobre matfizy, są fabrykami inżynierów. Niestety tylko z nazwy.

Szanujące się szkoły średnie nawiązują ścisłą współpracę z uczelniami wyższymi. Wszystko dla dobra obydwu stron. Jedne dostają studentów, druga strona ma atrakcyjniejszą ofertę dla gimnazjalistów. Bo kto by się nie skusił na dodatkowe zajęcia z fizyki akustycznej prowadzone przez charyzmatycznego profesora.

Powstaje coraz więcej klas o zacięciu sportowym. Do tego jednak potrzeba czegoś więcej niż ładnej nazwy. Tu wymagane są warunki. Profile w szkołach średnich Co najmniej jedna sala sportowa i zaplecze treningowe. Na to już nie każda szkoła może sobie pozwolić.

Wiele szkół w zajęcia lekcyjne wplata dodatkowe. Z jednej strony obciążają one dodatkowo uczniów. Jednak w perspektywie tych trzech lat są one na wagę złota. Wszystko dlatego, że na nich można nadrobić to czego się nie udało zrobić na normalnych lekcjach. Tym samym daje to lepsze przygotowanie do matury, a matura to już przepustka na studia.

Często też szkoły średnie nazywają klasy tak jak kierunki studiów.  Profile w szkołach średnich Tu wchodzi grę czysta reklama, bo uczeń kończący liceum będzie szukać czegoś co będzie wiązać się z tym co już umie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.