Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Nauka > POWTARZAJ Z GŁOWĄ
Post Icon

POWTARZAJ Z GŁOWĄ

Ludzki mózg nie może pozwolić sobie na dokładne zapamiętanie wszystkich docierających do niego informacji, część z nich jest zwyczajnie zapominana. POWTARZAJ Z GŁOWĄ Jeśli jednak zależy nam na długotrwałym zapamiętaniu, niezbędne jest powtarzanie przyswojonego materiału.
Częstość powtórek zależy od trudności materiału, jego ilości i aktualnej znajomości tematu. Aby dokładnie wyliczyć, w którym momencie należy przypomnieć daną treść warto skorzystać z programu FullRecall, który zapoznaje się z tempem zapominania danej osoby i dobiera powtórki w taki sposób, aby przypomnieć je w terminie bliskim zapomnienia.
POWTARZAJ Z GŁOWĄ Dzięki temu na przestrzeni miesięcy, a nawet lat można zapamiętać o wiele większą ilość informacji, ale jednocześnie spędzając mniej czasu przy nauce.
Część osób zniechęca się pracą z programem, gdyż wydaje im się, że nauka nie przynosi rezultatów. Dzieje się tak, gdyż podczas powtórek brane są pod uwagę jedynie informacje przez nas zapomniane lub te, które trudno jest sobie przypomnieć. Natomiast te dobrze przyswojone nie są przypominane – to strata wolnego czasu. POWTARZAJ Z GŁOWĄ Stąd właśnie wrażenie, że nic nam to nie daje, bowiem cały czas powtarzamy te informacje, których wciąż nie umiemy. Źródło: http://sp6trzebinia.edu.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.