Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Dodatkowe zajęcia dla dzieci > Pomysł na zajęcia aktywizujące dla dziecka
Post Icon

Pomysł na zajęcia aktywizujące dla dziecka

Bardzo trudno jest dopilnować, aby nasze dziecko dłużej skupiło swoją uwagę na czymś, co dotyczy nauki, zajęć w szkole, odrabiania domowych zadań, czy obowiązków, jakie pojawiają się w domu. Pomysł na zajęcia aktywizujące dla dziecka Jest to trudne, bo w naturze dziecka jest to, że interesuje się ono wszystkim, na wszystkim naraz skupia swoją uwagę i bardzo szybko się nudzi. Dlatego też najlepiej jest odpowiednio zaplanować to w jaki sposób nasze dziecko będzie wykonywało poszczególne obowiązki, oraz jak sobie będzie radzić z zadaniami domowymi, czy innymi zajęciami wymagającymi ze strony naszej pociechy nieco większego zainteresowania niż zwykłe pięciominutowe skupienie. Warto więc przygotować jakieś zajęcia, które byłyby w jakiś sposób aktywizujące dla naszej pociechy.

Przede wszystkim nie należy dziecka zasypywać pracą. Pomysł na zajęcia aktywizujące dla dziecka Ma ono bowiem prawo do tego, aby wypocząć, aby zrobić sobie przerwę i zrelaksować się. Zmuszanie do ciągłej nauki, odrabiania zadań i wykonywania innych obowiązków raczej nie pomoże w utrzymaniu jego uwagi. Ważne jest umiejętne rozplanowanie tego, co dziecko musi zrobić, poczynając od najważniejszych, aż po te mniej ważne. Dobrze jest tez przeplatać ze sobą zajęcia istotne, z tymi mniej ważnymi, które będą wymagały nieco mniej wysiłku intelektualnego. Co więcej, dziecko powinno robić sobie przerwy w nauce. Co pół godziny dziesięć minut przerwy to idealne rozróżnienie. W czasie tych króciutkich przerw dziecko może pobawić się, coś pooglądać, albo po prostu coś sobie przekąsić, dzięki czemu nabierze więcej siły na dalszą naukę.

Bardzo ważne jest wyznaczać dziecku taki kierunek, w stronę którego będzie wiernie szło, a cel nie będzie wydawał się aż tak odległy. Pomysł na zajęcia aktywizujące dla dziecka Jest to bardzo ważne jeśli chcemy, aby pociecha odnosiła sukcesy w szkole.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.