Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Co dzieci robią w szkole > Podział obowiązków w klasie
Post Icon

Podział obowiązków w klasie

Każda klasa składa się z około 20 dzieciaków. Podział obowiązków w klasie Warto więc, będąc nauczycielem podzielić obowiązki w danej klasie. Będzie to świetne rozwiązanie, bowiem każde dziecko będzie się czuło potrzebne. Jednocześnie istnieje edukacyjna cecha takiego podziału. Dziecko bowiem uczy się odpowiedzialności, oraz wywiązywania się ze swoich obowiązków, co jest bardzo ważne i dobrze jest przekazywać to uczniom od najmłodszych lat.
Jakie więc możemy wyróżnić obowiązki w takiej klasie? Po pierwsze: dyżurni. Odpowiadają za zmianą wody w miednicy, za nową i użyteczną kredę, albo pisaka do tablicy, za podlewanie kwiatków, czy chociażby za przyniesienie mapy z gabinetu geograficznego na zajęcia. Podział obowiązków w klasie Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, bowiem dyżurni mają za główny cel przygotowanie odpowiednie klasy do zajęć. Jest to niezwykle istotne zadanie, zatem dobrze jest, aby każdy raz w roku szkolnym tym się zajmował. Dlatego można przydzielić każdemu dziecku jeden tydzień takiego dyżurowania.
Przygotowanie tematycznych gazetek to kolejny obowiązek w każdej klasie. Tutaj dzieciaki muszą wykazać się inwencją twórczą, kreatywnością, no i wyobraźnią. Nierzadko również przygotowanie gazetki ukazuje, czy nawet rozwija talenty dziecka, takie jak np. malowanie czy rysowanie. Dobrze jest też, aby każde dziecko wzięło odpowiedzialności za przynajmniej jedną gazetkę tematyczną w roku szkolnym, aby tym samym każdy mógł się wykazać.
Oczywiście szkolnych, czy klasowych obowiązków można wymieniać jeszcze kilka. Podział obowiązków w klasie Każdy taki obowiązek jest niezwykle istotny i pomaga dziecku w prawidłowym rozwoju, uczy funkcjonowania w grupie, oraz pokazuje jak współpracować z innymi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.