Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Nauczyciele i metody nauczania > NAUCZYCIEL KONTRA RESZTA ŚWIATA
Post Icon

NAUCZYCIEL KONTRA RESZTA ŚWIATA

Nie tylko zbyt niska pensja jest głównym problemem nauczycieli, skarżą się oni także na narastające konflikty zawodowe, co nie sprzyja przyjaznemu wizerunkowi szkoły.
NAUCZYCIEL KONTRA RESZTA ŚWIATA Kłótnie zaczynają się już od najwyższego szczebla – dyrektora placówki. Płaca, nadliczbowe godziny, rozbudowana biurokracja powodują narastanie wielu nieporozumień pomiędzy gronem pedagogicznym a przełożonym. Co więcej, trudno jest im zachować dobre kontakty z rodzicami. Wynika to z faktu, że część rodziców nie angażuj się w życie szkoły, ma więc nieco odmienne, nie do końca zgodne z rzeczywistością postrzeganie funkcjonowania szkoły.
NAUCZYCIEL KONTRA RESZTA ŚWIATA Sami uczniowie również dobrze wiedzą jak dogryźć swojemu nauczycielowi. Częste wygłupy, przedrzeźnianie, pyskowanie, brak szacunku są widoczne w niejednej szkole. Zazwyczaj opiekun zdaje sobie sprawę z młodzieńczego buntu i jest przyzwyczajony, że to część jego pracy.
NAUCZYCIEL KONTRA RESZTA ŚWIATA Nieporozumień jest wiele, jednak nade wszystko należy stawiać dobro dziecka, by czuło się ono bezpiecznie i otrzymało odpowiednie wykształcenie, dzięki temu praca stanie się efektywna i satysfakcjonująca.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.