Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Studia i szkoły policealne > Najpopularniejsze kierunki studiów
Post Icon

Najpopularniejsze kierunki studiów

Tysiące młodych ludzi stoi właśnie przed wyborem swojego kierunku studiów. Najpopularniejsze kierunki studiów Często już od dawna wiedzą co chcą ze sobą zrobić. Częściej szukają po omacku i przebierają w ofertach uczelni. Jest jednak tak, że część kierunków cieszy się niezwykłą popularnością. Z czego to wynika? W dużej mierze to kwestia promocji, nazwy kierunku i renomy uczelni. W mniejszej mierze decyduje przypadek. Jakie więc SA najpopularniejsze kierunki studiów na dzień dzisiejszy?
Dużą popularnością cieszą się kierunki ścisłe. Wszystko dlatego, że specjaliści obiecują po nich dostatnią przyszłość. Kierunki takie jak informatyka, budownictwo czy ekonomia są wyraźnie na topie. Jednak trzeba pamiętać, że duża popularność teraz wiąże się z tym, że za kilka lat będzie znacznie większa konkurencja na rynku pracy. Więc nie wystarczy ich skończyć, trzeba być naprawdę dobrym w tym co się robi.
Najpopularniejsze kierunki studiów Popularne stają się także kierunki związane z przemysłem telekomunikacyjnym. Wszystko dlatego, że z roku na rok ten segment notuje gwałtowny rozrost. Nawet kryzys światowy nie był mu straszny. Internet, telefony, GPS i inne środki komunikowania przeżywają nieprzerwalny rozkwit od wielu lat.
Dużą popularnością cieszą się także kierunki związane z budową maszyn. Wszystko dzięki temu, że łączą w sobie nowoczesne technologie z dość pewną przyszłością. Najpopularniejsze kierunki studiów Studenci na tych kierunkach spędzają mnóstwo czasu w laboratoriach i między innymi dzięki nim możemy oglądać ciekawe koncepcyjne maszyny przyszłości, które całą pracę będą wykonywać z minimalnym zaangażowaniem człowieka.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.