Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Studia i szkoły policealne > Najpopularniejsze kierunki studiów, vol. 2
Post Icon

Najpopularniejsze kierunki studiów, vol. 2

Wielu przyszłych studentów nie widzi swojej przyszłości na kierunkach ścisłych. Najpopularniejsze kierunki studiów, vol. 2 Wszystko dlatego, że ich predyspozycje zmuszają ich do podjęcia studiów na kierunkach humanistycznych. W niczym im to nie umniejsza, bo oni także odgrywają ważną rolę na rynku pracy. Co więcej wiele umysłów ścisłych decyduje się na humanistyczny kierunek studiów, bo kierują się tym, że chcą robić to co lubią najbardziej. Jakie więc kierunki humanistyczne cieszą się dużą popularnością? O tym w tekście poniżej.

Uczelnie oferują szeroką gamę kierunków humanistycznych. Niezmienną od lat popularnością cieszy się prawo. Mimo tego, że poziom trudności jest ogromny studentów kusi ten kierunek. Głównie dlatego, że student prawa może stać się specjalistom w różnych branżach. Najpopularniejsze kierunki studiów, vol. 2 Bo wszędzie bazuję się na jakiś kodeksach, regulaminach czy konstytucjach. W takim razie potrzebny jest ktoś kto będzie umiał interpretować i formułować kodeksy różnej maści.

Dziennikarstwo i nauki społeczne również cieszą się dużą popularnością. Jednak duża ilość absolwentów tych kierunków przekłada się na ogromną konkurencję po skończeniu ich. Więc trzeba się wyróżnić czymś specjalnym jeżeli chcemy potem zawalczyć o Pasadę naczelnego wziętego czasopisma.

Filologie od polskiej, poprzez hiszpańską na japonistyce skończywszy. Ten ostatni, stosunkowo nowy kierunek, jest niezwykle oblegany. Najpopularniejsze kierunki studiów, vol. 2 W dużej mierze dlatego że poszukuje się specjalistów do kontaktów z dalekim wschodem. Specjalistów dobrze opłacanych, dodajmy. Filologie natomiast to coś dla fanów języków obcych i obcych kultur. Praca po tym natomiast przyjemna, pod warunkiem że lubimy tłumaczyć teksty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.