Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Polski system nauczania > Matura i co dalej
Post Icon

Matura i co dalej

Dla większości  uczniów szkół średnich celem samym w sobie jest matura. Matura i co dalej Z jednej strony bardzo mądrze bo od niej zależy potem wszystko. Z drugiej strony nie do końca bo ona nie jest przecież końcem naszej drogi. Jest tylko progiem który trzeba przejść szybko i stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Co więc po maturze młody człowiek ma zrobić ze sobą? Czy musi długo przed nią wiedzieć jak pokieruje swoim życiem po zdaniu jej? Czy powinien obawiać się tego co go czeka potem? Odpowiedź na te i na inne pytania w tekście poniżej.

Matura nie jest celem samym w sobie. Jest tylko środkiem do dalszych sukcesów. Świeżo upieczony maturzysta powinien zawczasu zastanowić się co ma zamiar zrobić ze sobą. Musi podjąć decyzje, czy chce studiować dziennie czy zaocznie. A może chce tylko iść do pracy, a jak tak to gdzie i na jak długo. Musi przewidzieć wszystko. Matura i co dalej Nie tylko najbliższy rok, ale i także konsekwencje jakie go czekają za kilka lat.

Wybierając studia musimy zdać sobie sprawę, że to nie koniec. Studiowanie samo w sobie rzadko daje szanse na prace w zawodzie. Głównie dlatego, że pracodawcy poszukują ludzi z doświadczeniem referencjami i wypracowanymi umiejętnościami. Idzie za tym to, że bez dodatkowych szkoleń i pracy dorywczej  jesteśmy na gorszej pozycji, nawet jeśli mamy świetne oceny.

Warto więc studiować i szkolić się. Cały czas. Jak to zrobić? Niemal każde miasto akademickie oferuje liczne darmowe szkolenia kursy prelekcje i staże. Rozmaite praktyki wolontariaty i wszystko inne co jesteśmy potwierdzić dokumentem z pieczątkom jest na wagę złota. Matura i co dalej Dlatego zbierajmy je skrzętnie. Wtedy będzie nam łatwiej zdobyć pracę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.