Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Co dzieci robią w szkole > Języki obce w podstawówce
Post Icon

Języki obce w podstawówce

Dziecko w podstawówce uczy się rzeczy najpotrzebniejszych, które będą pewnym fundamentem pod dalszą naukę. Języki obce w podstawówce Jest to początek przygody z edukacją, dlatego zawiera w sobie podstawy, które oswajają dziecko z wiedzą, uczą tego, co przyda się w dalszym zgłębianiu wiedzy. Dlatego powstaje pytanie, czy dzieci w podstawówce, w klasie od pierwszej do trzeciej powinny uczyć się języków obcych? Czy jest w tym sens, skoro dziecko i tak niewiele z tego języka jest się w stanie nauczyć, skoro czytanie i pisanie po polsku musi dopiero opanować?

Oczywiście oswajanie z przedmiotami dotyczy również oswajania dziecka z językami obcymi, które są tak samo ważne we współczesnym świecie, jak inne przedmioty. Język angielski to powinien być obok języka ojczystego drugi język, którym nasze dziecko powinno umieć się porozumieć z innymi, bowiem jest to język międzynarodowy i stanowi pewne podstawy we współczesnej nauce. Dlatego jest istotne, aby w początkowym etapie rozwoju i edukacji nasze dziecko obyło się z językiem i przyswoiło chociaż jego najbardziej oczywiste i najprostsze podstawy. Języki obce w podstawówce Będzie to świetny zasiew pod dalszą naukę języka obcego. Dzięki temu dany język nie będzie już dla pociechy tak obcy, stanie się czymś, co dziecko będzie chciało umieć, uważając to za coś obligatoryjnego. Język obcy ponadto jest czymś, co przydaje się w życiu, więc nauczając już w pierwszej klasie podstawówki języka angielskiego, szkoła w końcu spełni w pełni swój obowiązek przekazywania przydatnej wiedzy.

Jednak nikt nikogo do niczego nie zmusza, więc jeśli rodzic nie życzy sobie, aby jego dziecko już w tak wczesnych latach swojego dzieciństwa uczyło się języka angielskiego czy innego języka obcego, to jest ich własny wybór. Języki obce w podstawówce Bowiem to rodzice decydują o tym, czego będzie się uczyło ich dziecko.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.