Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Nauka > JAK SIĘ UCZYĆ SŁÓWEK?
Post Icon

JAK SIĘ UCZYĆ SŁÓWEK?

Ciągłe powtarzanie dużej ilość obcych słówek pozwoli jedynie na ich zapamiętanie na dzień przed sprawdzianem i uzyskanie satysfakcjonującej oceny. JAK SIĘ UCZYĆ SŁÓWEK? Sprawdź jednak ile pamiętasz po upływie tygodnia? Połowa już dawno uleciała, a pozostałą część może mniej więcej kojarzysz, ale nie na tyle by używać jej swobodnie.
By uczyć się efektywnie watro tworzyć zdania. Pozwala to na naukę większej ilości zwrotów i wydają się bardziej naturalne i lepiej przyswajalne niż pojedyncze słówka. Początkowo nie musisz patrzeć na gramatykę, skup się a wypowiedzi, a łatwiej zapamiętasz informację.
Unikaj również czytania „w myślach”. JAK SIĘ UCZYĆ SŁÓWEK? Mów głośno, wówczas pozbędziesz się blokady mówienia, która często pojawia się w rozmowie na żywo.
Pamiętaj by systematycznie powtarzać słownictwo tak, aby mózg mógł zarejestrować je w pamięci długotrwałej.
Wykorzystuj codzienne sytuacje, aby wzbogacić zasób słownictwa. Możesz spróbować tłumaczyć teksty piosenek, oglądać filmy z napisami, przeglądać zagraniczne strony internetowe. JAK SIĘ UCZYĆ SŁÓWEK? Nawet, jeśli nie masz perfekcyjnych zdolności, uda ci się zrozumieć wiele zwrotów z kontekstu, a tym samym nauczyć się posługiwania językiem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.