Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Nauka > JAK SIĘ UCZYĆ, ABY ZDAĆ?
Post Icon

JAK SIĘ UCZYĆ, ABY ZDAĆ?

Wkuwanie całości materiału noc przed egzaminem czy sprawdzianem nie jest dobrym pomysłem, o ile oczywiście planujesz go zdać. JAK SIĘ UCZYĆ, ABY ZDAĆ? Wówczas pojawia się stres, obawa, że nie uda się wyrobić na czas, zmęczenie i finalnie zbyt wiele nie wyniesiesz z tego typu nauki.
Najlepiej zacząć naukę odpowiednio wcześniej. Watro powtarzać materiał na bieżąco, a po zakończeniu danego działu stopniowo go sobie przypominać. Wówczas dzień przed testem wystarczy przekartkować zeszyt, podręczniki, by mieć ogólną wizję jak rozmieszczony jest materiał.
Ważne by mieć swój własny system nauki. JAK SIĘ UCZYĆ, ABY ZDAĆ? To, że twojemu znajomemu wystarczy jednokrotne przeczytanie tematu niekoniecznie musi mieć odzwierciedlenie u ciebie. Szukaj różnych metod tak, by znaleźć tę najbardziej odpowiednią. Spróbuj robić notatki, przygotowywać mapy myśli czy fiszki wiedzy. Szukaj różnych, sprytnych technik zapamiętywania, które pozwolą uzyskać rezultaty bez spędzania całych dni przed książkami. JAK SIĘ UCZYĆ, ABY ZDAĆ? Gdy przyjdzie ten wyczekiwany moment myśl, że jesteś dobrze przygotowany, a to pozwoli ci pozostać spokojnym i skupionym wyłącznie na zadaniach. Źródło: http://sp6trzebinia.edu.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.