Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Nauka > JAK SIĘ NAUCZYĆ BEZ NAUKI?
Post Icon

JAK SIĘ NAUCZYĆ BEZ NAUKI?

To bardzo proste – wystarczy robić notatki. JAK SIĘ NAUCZYĆ BEZ NAUKI? Nie może to być jednak odtwórcze przepisywanie treści z książki, lecz tworzenie kreatywnych „map myśli”. Przygotowując je używamy jedynie słów kluczy, pojęć i obrazków. Mają wizualny charakter, przez co nasz mózg lepiej zapamiętuje zawarte w nich informacje. Co więcej bardzo szybko się je przygotowuje, bowiem nie musisz pisać pełnych zdań i dbać o formę stylistyczną. Mapa składa się z centralnego wyrazu oraz otaczających go pojęć, które również mają swoje podgałęzie. Każdy element jest ze sobą związany, a właśnie w taki sposób pracuje ludzki mózg. JAK SIĘ NAUCZYĆ BEZ NAUKI? Myśląc przecież o czekoladzie od razu nasuwają się skojarzenie związane z jedzeniem, deserem, słodkością, czekoladowym tortem.
Co więcej o wiele szybciej i łatwiej zapamiętać dźwięk, zapach i obraz, niż tradycyjne słowa zbudowane z literek. Mapy myśli pozwalają na budowanie przestrzennych skojarzeń, a dodawanie różnorodnych kolorów pozawala dopasować barwę do pojęcia czy definicji.
Tradycyjne notatki przygotowywane są o wiele dłużej i ciężej, gdyż zmuszeni jesteśmy pisać wiele niepotrzebnych słów. JAK SIĘ NAUCZYĆ BEZ NAUKI? Są jednak bardzo przydatne, gdy potrzebujemy znać więcej szczegółów nie tylko same pojęcia, ale nawet wtedy mapy myśli pozwolą stworzyć ogólne spojrzenie na dany temat.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.