Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Co dzieci robią w szkole > Jak nauczyciele radzą sobie z uczniami?
Post Icon

Jak nauczyciele radzą sobie z uczniami?

Dzieci bywają często niegrzeczne, zaś ich nadpobudliwość bardzo trudna do opanowania. Jak nauczyciele radzą sobie z uczniami? Jednak nauczyciele muszą sobie z tym radzić przy jednoczesnym przekazywaniu wiedzy tym młodym pokoleniom. Ja kto właściwie pogodzić i w jaki sposób wytrzymać z dwudziestką dzieciaków, które z początku raczej nie myślą o tym, żeby się czegoś nauczyć? Cały ratunek w tym, że studia pedagogiczne powinny idealnie przygotowywać do tego zawodu. Jak więc nauczyciele radzą sobie ze swoimi często niezbyt grzecznymi uczniami?

Metoda kar i nagród to jeden ze sposobów. Oczywiście nie zawsze on działa. Jednak nagradzanie za aktywność w czasie lekcji, za otwarty umysł i za posłuszeństwo względem nauczyciela, często przynosi rezultaty. Każde dziecko ma potrzebę bycia chwalonym, podobnie jak każde dziecko lubi dostawać nagrody za swoje dobre zachowanie. Jak nauczyciele radzą sobie z uczniami? Dlatego w tym przypadku pochwały jak najbardziej zdają rezultat.

Podobnie zresztą jak i kary. Kiedy dziecko źle się zachowuje, zaś kiedy ciągłe upominania i groźny wcale nie pomagają, to dobrze jest przejść od słów do czynów, które na pewno przyniosą odpowiednie rezultaty. Oprócz tego, przy stosowaniu kar za złe zachowanie, dziecko uczy się co może robić, a czego robić mu nie wolno, bo jest niezgodne z prawem szkoły, czy z dobrymi obyczajami. Jest to bardzo wychowawcze, zwłaszcza, że takie dziecko nie zawsze ma pojęcie co powinno robić, a czego raczej nie.

Metoda kar i nagród to jedna z metod panowania nauczyciela nad gromadką rozwrzeszczanych uczniaków. Metod jest oczywiście więcej. Jak nauczyciele radzą sobie z uczniami? Warto się nimi zainteresować, jeśli jako rodzice, nie wiemy jak poradzić sobie z niegrzecznym dzieckiem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.