Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Gimnazjum > GIMNAZJUM PROFILOWANE
Post Icon

GIMNAZJUM PROFILOWANE

W ofertach gimnazjów coraz częściej pojawiają się klasy profilowane. GIMNAZJUM PROFILOWANE Klasy tworzone są podobnie jak na zasadzie liceów, uczeń może wybrać kierunek matematyczny, biologiczno-chemiczny, sportowy czy językowy. Czy nie jest to jednak zbyt wczesna decyzja, by ukierunkowywać dziecko co woli bardziej i jak chce poprowadzić swoje życie? Według większości, gimnazjum to za wcześnie by szło ono do klasy profilowanej. Młodzi ludzie bardzo często zmieniają zainteresowania, nie są do końca zdecydowani co do ulubionego gatunku muzycznego, stylu ubierania się, więc tym bardziej trudno im definitywnie zadecydować jaki przedmiot jest tym ulubionym. GIMNAZJUM PROFILOWANE Co więcej, duży wpływ ma sam nauczyciel, jego podejście do oceniania, sposób prowadzenia lekcji.
Jednakże z drugiej strony tego typu gimnazja rozwijają możliwości ucznia. Klasy językowe, w których obowiązuje nauka dwóch lub trzech języków pozwalają zdobyć niezbędną w dzisiejszym świecie umiejętność komunikowania się.
Warto jednak pamiętać, że nawet trzecioklasistom bardzo trudno jest podjąć decyzję o tym, jaki licealny profil wybrać. GIMNAZJUM PROFILOWANE Dlatego tym bardziej sprawi to problem szóstoklasistom, którzy w tym wieku myślą głownie o zabawie i szaleństwach, a nie przyszłości i tym co chcą robić w życiu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.