Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Polski system nauczania > Egzaminy w systemie nauczania
Post Icon

Egzaminy w systemie nauczania

Polski system nauczania nie jest idealny. Egzaminy w systemie nauczania Niektórzy stwierdzą nawet, że ma więcej wad niż zalet. Jednak jaki by nie był to musi posiadać w swej strukturze elementy które pozwolą sprawdzić czy dany uczeń czy uczennica spełniają wymogi systemu. Służą do tego egzaminy. Są one rozlokowane po pewnych blokach edukacyjnych. Mniej więcej co trzy lata. Czy są one skuteczne? A może w ogóle nie powinno się ich stosować? O tym w tekście poniżej.

Egzaminom zarzuca się to, że uniemożliwiają dziecku rozwój kreatywności. Wszystko dlatego, że zmuszają dziecko do wstrzelenia się w klucz odpowiedzi i niemal zapamiętywanie sposobów rozwiązań danych zadań. Egzaminy w systemie nauczania Nie ma jak na razie jednak nic lepszego co pozwoli sprawdzać poziom zdolności i umiejętności dziecka.

Pierwszy egzamin jest po trzeciej klasie szkoły podstawowej. Za nim nic nie idzie. Sprawdza tylko jak dziecko jest przygotowane do kolejnych lat edukacji. Podobnie jest z egzaminem po klasie szóstej. Gdyż gimnazja i szkoły podstawowe często są ze sobą powiązane, a uczniowie przydzielani są do nich automatycznie ze względu na zamieszkanie. Czasem jednak egzamin ten w połączeniu z ocenami jest przepustką do dostania się do renomowanego gimnazjum.

Egzamin po gimnazjum jest pierwszym ważnym w życiu dziecka. Od ocen na koniec trzeciej klasy i wyników z egzaminu zależy do jakiej szkoły średniej się dostanie. A to już istotne, bo bezpośrednio od niej zależy to jak dobrze przygotowany zostanie taki uczeń do matury. Matura to ostatni obowiązkowy egzamin. Egzaminy w systemie nauczania Jej struktura zmienia się co roku. Jednak założenie jej jest proste. Ma sprawdzić czy dany młody człowiek jest dojrzałym. Potem to już tylko studia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.