Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Matura > DRZEMKA ZAWSZE POMOŻE
Post Icon

DRZEMKA ZAWSZE POMOŻE

Nauka do matury to bardzo intensywny okres. DRZEMKA ZAWSZE POMOŻE Duża ilość materiału, którą musimy zapamiętać, zdolność koncentracji i maksymalne skupienie są niezbędne, by była ona efektywna. Dobra pamięć może towarzyszyć nam, gdy będziemy wypoczęci i pełni sił, a w tym doskonale pomoże nam mała drzemka.
Regularne drzemanie obniża poziom kortyzolu – hormonu stresu, a my mamy lepsze samopoczucie w ciągu całego dnia. Jest doskonałym wzmacniaczem dla komórek mózgowych, pozwala na lepsze zapamiętywanie, bowiem wpojone informacje zostaną utrwalone i pamiętane przez dłuższy okres czasu. DRZEMKA ZAWSZE POMOŻE Dodatkowo zapewni odpoczynek, który pozwoli nam ponownie wrócić do nauki z dwa razy większą mocą.
Optymalna drzemka powinna trwać nie dłużej niż 20 minut, ponieważ po 30 minutach przechodzimy z fazy REM do fazy snu głębokiego i obudzimy się zmęczeni i ospali. Oczywiście czas ten może się różnić w zależności od stylu życia czy wieku. DRZEMKA ZAWSZE POMOŻE Warto popróbować i znaleźć czas idealny dla siebie. Źródło: http://szkolamalenia.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.