Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Co dzieci robią w szkole > Czego uczą się dzieci w szkole?
Post Icon

Czego uczą się dzieci w szkole?

Szkoła podstawowa to ten etap w życiu każdego człowieka, kiedy to uczy się pewnych fundamentów wiedzy, nabiera obycia w szkolnym życiu, staje się członkiem edukacyjnej wspólnoty i rozpoczyna życia naukowe. Czego uczą się dzieci w szkole? Warto jednak zastanowić się, czego współcześnie uczą się dzieci w szkole podstawowej i czy jest im to przydatne w dalszym życiu? Z roku na rok zauważa się bowiem spadek poziomu edukacji, również w szkole podstawowej, kiedy to dzieciaki powinny nabierać wprawy przed dalszą nauką wielorakich zawiłości.

Język polski. Tutaj podstawy są jasne to wytyczenia. Przede wszystkim należy dziecko nauczyć czytać i pisać. Jednak współcześnie bardzo często dzieci kończące pierwszą klasę podstawówki nie potrafią ani jednego, ani drugiego. Czego uczą się dzieci w szkole? Jest to dość spory problem, bowiem nie można ruszyć dalej, trzeba konsekwentnie wracać do powtarzania materiału.

Matematyka. Tutaj nieco lepiej. Podstawy dotyczące liczenia są zachowane, jednak przychodzą dzieciom o wiele wolniej, niż wcześniej. Liczenie nie jest tutaj nazbyt systematyczne, a podstawy zawierają o wiele mniej materiału niż kilka lat wcześniej. Dodawanie i odejmowanie jest co prawda opanowane, jednak nic poza tym. Ramy nauczania zatrzymują się na jednym etapie zamiast iść dalej.

Technika i zajęcia plastyczne. W tej kwestii jest lepiej niż powinno, a to wszystko za sprawą tego, że dzieci zamiast uczyć się pisać ćwiczą bardzo systematycznie tworzenie różnego rodzaju szlaczków i wzorków. Czego uczą się dzieci w szkole? O inwencję i kreatywność dzieci dba się bardzo, jednak to nie wystarczy, aby wychować z nich wykształconych ludzi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.