Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Polski system nauczania > Czego młodzież uczy się w technikach
Post Icon

Czego młodzież uczy się w technikach

Ogromna ilość młodych absolwentów gimnazjów wybiera szkoły średnie. Czego młodzież uczy się w technikach Duża liczba trafia do techników. Wszystko dlatego, że kuszą one pracą już po zdobyciu wykształcenia średniego. Pytanie tylko czy możliwe jest aby uczeń dobrze przygotował się do matury i do egzaminu o tytuł technika robiąc to jednocześnie? Co prawda w technikach jest rok więcej czasu na naukę, ale i tak intensywność zajęć jest znacznie wyższa niż w liceum. Co więc tak naprawdę robi się w technikum? O tym w tekście poniżej.

Technika kładą szczególny nacisk na przedmioty techniczne i matematyczne. Wszystko dlatego, że właśnie od tych przedmiotów zależy najwięcej. Technikum dokłada do programu zajęć kilka przedmiotów zawodowych i praktycznych. Czego młodzież uczy się w technikach Dzięki temu ma przygotować ucznia do pracy teoretycznej i praktycznej w zawodzie w którym go szkoli.

Znajomość historii literatury czy sztuki jest wyraźnie drugoplanowa. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli nauczyciel przedmiotu humanistycznego będzie starał się kłaść nacisk na przedmiot to uczniowie i tak będą go traktować po macoszemu. Dzieje się tak dlatego, że duża ilość zajęć przekłada się na permanentny brak czasu. Z czegoś trzeba więc trochę odpuścić. A że przedmioty humanistyczne nie są głównym tokiem nauki w tej szkole to odbija się to na nich.

Nie można jednak powiedzieć, że absolwenci techników to ignoranci. Muszą oni bowiem zdać maturę taką samą jak absolwenci liceów. Dodatkowo zdają egzamin technika który również nie należy do prostych.  Ponadto często kontynuują naukę na uczelniach wyższych. Czego młodzież uczy się w technikach Jednak nie da się ukryć, że technikum to szkoła dla tych którzy wolą matematykę od historii czy języka polskiego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.