Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Problemy nastolatków > CZEGO BOJĄ SIĘ GIMNAZJALIŚCI?
Post Icon

CZEGO BOJĄ SIĘ GIMNAZJALIŚCI?

Strach towarzyszy człowiekowi zawsze, nawet temu starszemu i doświadczonemu. CZEGO BOJĄ SIĘ GIMNAZJALIŚCI? Cóż mają powiedzieć nastolatkowie, którzy nie znają jeszcze życia, a przed nimi tyle rzeczy do odkrycia, niespełnionych marzeń, planów, pragnień.
Tym, co najbardziej przeraża młodzież jest nadchodzące jutro. Nie wiedzą oni często co chcą robić w przyszłości, jak planować działania tak, aby być szczęśliwym. Boją się także zmian, śmierci najbliższej osoby, biedy, konieczności zmiany szkoły. Zmiany wymagają odwagi, pewności siebie, są trudną przeszkodą w życiu młodego człowieka.
CZEGO BOJĄ SIĘ GIMNAZJALIŚCI? Życie szkole też przysparza wielu obaw. Strach przed kompromitacją w chwili braku odpowiedniej wiedzy lub kwalifikacji są z nami nieustannie. Jednakże dopiero z wiekiem uczymy się odnosić do nich z dystansem i dostrzegać, że każdy człowiek ma prawo do pomyłki. Równie przerażającą wizją jest brak akceptacji ze strony rówieśników. Szyderstwa, śmiech, głupie docinki, mogą odebrać pewność siebie nawet najbardziej zatwardziałemu zawodnikowi. CZEGO BOJĄ SIĘ GIMNAZJALIŚCI? Watro jednak pokonywać obawy i pamiętać jak szybko przemija młodość, którą trzeba cieszyć się bez ograniczeń.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.