Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Studia i szkoły policealne > Co po liceum?
Post Icon

Co po liceum?

Nie każdy licealista musi iść po szkole średniej na studia. Co po liceum? Na Rynku dla dokształcających się znajdziemy wiele placówek, które nie oferują nam stopni naukowych, ale dają dobre podstawy pod konkretną pracę zawodową. Różnego rodzaju szkolenia, rozmaite studium, albo szkoły policealne. Wszystko to czeka dla absolwentów szkół średnich, którzy nie widzą swojej przyszłości w świecie nauki i chcą zaoszczędzić trochę na długich pięciu latach studiowania. Jak widać to się może opłacić. Pytanie tylko co wybrać?

Szkoły policealne to zwykle placówki pracujące na podobnych zasadach co szkoły średnie. Czasem oferują dyplom technika w danym zawodzie, co jest na pewno kuszące. Trwają one do dwóch lat, a zajęcia zwykle nie są tak intensywne jak na studiach. Jedyny problem to taki że trzeba je opłacać.

Studium działa podobnie jak szkoły policealne. Co po liceum? Jednak jest węższym terminem. Studium może być językowe, może także dotyczyć grafiki komputerowej. Zajęcia prowadzone są w trybie studenckim. Czyli kończą się egzaminem. W nagrodę otrzymujemy odpowiedni certyfikat.

Szkolenia i kursy to najkrócej trwające doszkalanie się. Zwykle dotyczy jednego wąskiego aspektu wiedzy. Przykładowo organizowania Happeningów. Ten tryb wybierają Ci którzy  uzupełniają swoje CV. Często tego typu szkolenia są bezpłatne, bo organizują je w porozumieniu z UE lokalne ośrodki, przykładowo Urząd Pracy. Co po liceum? Takie kursy oczywiście nie kończą się egzaminem, przynajmniej zazwyczaj. Oczywiście po szkoleniu możemy cieszyć się kolejnego ważnego dokumentu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.