Jesteś tutaj: edukacjabezbarier.pl > Studia > BĄDŹ KOMPETENTNY!
Post Icon

BĄDŹ KOMPETENTNY!

W dzisiejszych czasach, aby zdobyć dobrze płatną pracę nie wystarczy pokazać dyplomu „świeżo upieczonego” magistra. BĄDŹ KOMPETENTNY! Liczą się kompetencje, a ten, kto ma ich najwięcej – wygrywa. Oprócz teorii i praktyki zdobytej podczas studiowania, wymaga się także posługiwania nowoczesnymi technologiami, samodzielności, ale też umiejętności pracy w grupie, zdolności komunikacyjnych i chęć zdobywania coraz większej wiedzy dopasowującej się do zmiennego rynku pracy.
BĄDŹ KOMPETENTNY! Ważna jest także umiejętność dogadania się z fachowcami z całkiem innej dziedziny tak, aby inżynier rozumiał handlowca, a kosmetolog specjalistę od PR.
Coraz większą wagę nabierają kompetencje językowe, a także umiejętności informatyczne. Pracownik musi być przygotowany do podejmowania złożonych zadań, często wykraczających poza wiedzę zdobytą na studiach. BĄDŹ KOMPETENTNY! Kluczowe znaczenie nabierają także umiejętności dostosowywania się do planu, samodyscyplina, praca zgodnie z harmonogramem, bowiem poszukiwani są pracownicy, którzy bez problemu odnajdą się w „rygorze projektowym”.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.